Sett et spesielt preg på hjemmet eller bedriften din med unik kunst: oppdag moderne originale oljemalerier og høykvalitets lerretstrykk i vårt Laabs kunstgalleri

Old Masters (2)

EN

  1. Andreas Achenbach (1815-1910) - Realisme
  2. Osvald Achenbach (1827-1905) - Realisme
  3. Ivan Aivazovsky (1817-1900) - Romantisk
  4. Francis albansk (1578-1660) - Barokk
  5. Sir Lawrence Alma Tadema (1836-1912) - akademiskisme
  6. Anna Anker (1859-1935) - Realisme
  7. Michael Peter Anker (1849-1927) - Realisme
  8. Fra Angelico (a 1395-1455) - Renessanse
  9. Albert Anker (1831-1910) - Realisme
  10. Thomas Pollock Anshutz (1851-1912) - Realisme

B

  1. Hans Baluschek (1870-1935) - Realisme
  2. Pompey Jerome Ha (1708-1787) - Barokk
  3. John Bellini (a 1430-1516) - Renessanse
  4. Bernardo Bellotto (1721-1780) - Barokk
  5. Jean Beraud (1849-1935) - Realisme
  6. Albert Beer City (1830-1902) - Romantiker
  7. Eugene de Blære (1843-1931) - Realisme
  8. Umberto Boccioni (1882-1916) - Futurisme
  9. Arnold Böcklin (1827-1901) - Symbolikk
  10. Louis Leopold Kokende (1761-1845) - Realisme
  11. John Boldini (1842-1931) - Realisme
  12. Pierre Bonnard (1867-1947) - Postimpresjonisme
  13. Gerhard ter Borch (1617-1681) - Barokk
  14. Hieronymus Bosch (a 1450-1516) - Renessanse
  15. Sandro Botticelli (1445-1510) - Renessanse
  16. Francois Boucher (1703-1770) - Rokokko
  17. Eugene Boudin (1824-1898) - Impresjonisme
  18. William Bouguereau (1825-1905) - akademiskisme
  19. EUGENE brakte med seg (1842-1921) - Symbolikk
  20. Jules Bretonsk (1827-1906) - Realisme
  21. Alfred Thompsons bøker (1837-1908) - Realisme
  22. Frederick Arthur Bridgman (1847-1928) - Orientalisme
  23. Angelo Bronzino (1503-1572) - Renessanse
  24. John George brun (1831-1913) - Realisme
  25. Edward Burne Jones (1833-1898) - Prerafaelitter

C

  1. Hannibal Carracci (1560-1609) - Barokk
  2. Gustave Caillebotte (1848-1894) - Impresjonisme
  3. Canaletto (Antonio Kanal) (1697-1768) - Barokk ->
  4. Caravaggio (Michelangelo Merisi da Caravaggio) (1571-1610) - Barock
  5. Mary Cassatt (1844-1926) - Impresjonisme
  6. Paul Cezanne (1839-1906) - Postimpresjonisme
  7. Marc Chagall (1887-1985) - Modernisme
  8. Jean-Baptiste-Siméon Chardin (1699-1779) - Barokk
  9. William Merritt jage (1849-1916) - Impresjonisme
  10. Camille Claudel (1864-1943) - Impresjonisme
  11. John Konstabel (1776-1837) - Romantiker
  12. Jean-Baptiste Camille Corot (1796-1875) - realisme, romantikk
  13. Gustave Courbet (1819-1877) - Realisme
  14. Lucas Cranach den eldste (1472-1553) - Renessanse
  15. Carlo Crivelli (a 1430/35-a 1495) - Renessanse

D

  1. Jacques-Louis David (1748-1825) - klassisisme
  2. Honoré Daumier (1808-1879) - Realisme
  3. Gerrit Gjør du (1613-1675) - Barokk
  4. Thomas Dewing (1851-1938) - Tonalismus
  5. Edgar Degas (1834-1917) - Impresjonisme
  6. Eugène Delacroix (1798-1863) - Romantikk
  7. Robert Delaunay (1885-1941) - Orphismus
  8. Charles-François Daubigny (1817-1878) - Barbizon-Schule
  9. Dosso Dossi (1486-1542) - Renessanse
  10. Albrecht Dürer (1471-1528) - Renessanse

OG

  1. Thomas Eakins (1844-1916) - Realisme
  2. Louis Eilshemius (1864-1941) - Symbolikk
  3. Jan van Eyck (um 1390-1441) - Renessanse
  4. James Ensor (1860-1949) - Symbolikk
  5. Max Ernst (1891-1976) - Surrealisme
  6. M.C. Escher (1898-1972) - Grafikk, moderne kunst
  7. William Etty (1787-1849) - Romantiker
  8. Domenico di Pace Beccafumi (1486-1551) - Mannerismus (Frührenessance)

F

  1. Lavinia Fontana (1552-1614) - Manierismus
  2. Tsuguharu Foujita (1886-1968) - Modernismus
  3. Jean-Honoré Fragonard (1732-1806) - rokokko
  4. Piero della Francesca (um 1415-1492) - Renessanse
  5. Caspar David Friedrich (1774-1840) - Romantikk
  6. Henry Fuseli (Johann Heinrich Füssli) (1741-1825) - Romantikk

G

  1. Thomas Gainsborough (1727-1788) - Rokoko, Romantik
  2. Paul Gauguin (1848-1903) - Post-impresjonisme, symbolisme
  3. Théodore Géricault (1791-1824) - Romantikk
  4. Artemisia Gentileschi (1593-1653) - Barock
  5. Domenico Ghirlandaio (1449-1494) - Renessanse
  6. Alberto Giacometti (1901-1966) - Surrealisme, ekspresjonisme
  7. Giorgione (Giorgio Barbarelli da Castelfranco) (um 1477-1510) - Hochrenaissance
  8. Giotto di Bondone (um 1267-1337) - Frührenessanse
  9. Vincent van Gogh (1853-1890) - Postimpresjonisme
  10. Francisco de Goya (1746-1828) - Romantikk

H

  1. Frans Hals (rundt 1582-1666) - Barokk
  2. Hammershøi, Vilhelm (1864-1916) - Realisme
  3. Hans Holbein den yngre (rundt 1497-1543) - Renessanse
  4. Ferdinand Hodler (1853-1918) - Symbolikk
  5. William Hogarth (1697-1764) - Barokk, rokokko
  6. Edward Hopper (1882-1967) - Realisme
  7. Jean-Auguste-Dominique Ingres (1780-1867) - klassisisme, nyklassisisme

Jeg

  1. Jean-Auguste-Dominique Ingres (1780-1867) - klassisisme, nyklassisisme
  2. George Inness (1825-1894) - Realisme, tonalisme
  3. Isabey, Eugène (1803-1886) - Romantikk

J

  1. Jan van Eyck (um 1390-1441) - Gotisk, renessanse
  2. Johan Barthold Jongkind (1819-1891) - Realisme, impresjonisme
  3. Jacob Jordaens (1593-1678) - Barock

K

  1. Angelika Kauffmann (1741-1807) - klassisisme
  2. Ernst Ludwig Kirchner (1880-1938) - Ekspresjonisme
  3. Moise Kisling (1891-1953) - Modernismus
  4. Gustav Klimt (1862-1918) - Symbolisme, jugendstil
  5. Oskar Kokoschka (1886-1980) - Ekspresjonisme

L

  1. Wilfried L. (1949-2010) - Moderne kunst
  2. Ferdinand Victor Eugène Delacroix (1798-1863) - Romantikk
  3. Max Liebermann (1847-1935) - Impresjonisme
  4. Roy Lichtenstein (1923-1997) - Pop Art
  5. Édouard Manet (1832-1883) - Realisme, impresjonisme
  6. René Magritte (1898-1967) - Surrealisme

O:

  1. Chris Ofili (født 1968) - Samtidskunst
  2. Jacob Ochtervelt (1634–1682) - Barokk
  3. Jean-Baptiste Oudry (1686–1755) - Barock
  4. Johann Friedrich Overbeck (1789-1869) - Nasareer
  5. Vladimir Donatovich Orlovsky (1842-1914) - Realismus

P:

  1. Acisclo Antonio Palomino (1655-1726) - Barock
  2. Alberto Pasini (1826-1899) - Orientalismus
  3. Antoine Pesne (1683-1757) - Barock
  4. August von Pettenkofen (1822-1889) - Realisme
  5. Augustin Pajou (1730-1809) - klassisisme
  6. Cesar Pelli (1926-2019) - Moderne arkitektur
  7. Florence Pender (født 1882) - Symbolikk
  8. Franz Pforr (1788–1812)
  9. Giovanni Antonio Pellegrini (1675-1741) - Barock
  10. Giovanni Paolo Pannini (1691-1765) - Barock
  11. Guy Pene du Bois (1884-1958) - Realisme
  12. Hermann Max Pechstein (1881-1955) - Ekspresjonisme
  13. Jacopo Palma den yngre (1548–1628) - Renessanse
  14. Jean-Baptiste Perronneau (1715-1783) - rokokko
  15. Joachim Patinir (1480-1524) - Renessanse
  16. John Baptiste Peyron (1770-1854) - Nyklassisisme
  17. Maxfield Parrish (1870-1966) - Illustrasjon
  18. Pablo Picasso (1881-1973) - Kubisme
  19. Paul Peel (1860-1892) - Realisme
  20. Pietro Perugino (1446–1523) - Renessanse
  21. Samuel Palmer (1805-1881) - Romantiker
  22. Victor Pasmore (1908-1998) - Abstrakt kunst
  23. Vasily Perov (1834-1882) - Realismus
  24. Gianfrancesco Penni (1488–1528) - Renessanse

Q:

  1. Domenico Quaglio (1787–1837) - Romantiker
  2. Giacomo Quarenghi (1744-1817) - Neoklassizismus
  3. Erasmus Quellinus (1607-1678) - Barokk
  4. Maurice Quentin de La Tour (1704-1788) - Rokoko
  5. Arthur Quiller-Couch (1863-1944) - Litteratur

R:

  1. Arthur fra Ramberg (1819-1875) - historiemaleri
  2. Allan Ramsay (1713-1784) - Rokokko
  3. Carl Heinrich raner (1837-1901) - Sjangermaleri
  4. Denis Auguste Marie Raffed (1804-1860) - Litografi
  5. Erich Skrape bort, Rudolf (1737-1794) - litteratur
  6. George Andrew Reisner (1867-1942) - Egyptologi
  7. Giovanni Battista Salvi (1603-1685) - Barock
  8. Harmenszoon van Rijn Rembrandt (1606-1669) - Barokk
  9. Henry Raeburn (1756-1823) - portrettmaleri
  10. Hermann de Raudnitz (1854-1931) - Arkitektur
  11. Hugo Reinhold (1854-1935) - skulptur
  12. Jean Baptiste Regnault (1754-1829) - Nyklassisisme
  13. Johann Christian Reinhart (1761-1847) - landskapsmaleri
  14. Odilon Redon (1840-1916) - Symbolikk
  15. Paul Adolphe region (1843-1888) - Grafisk
  16. Etter Raphael (1774-1825) - Amerikansk maleri
  17. Sanzio Rafael (1483-1520) - Hochrenaissance
  18. Theodor von Rehbenitz (1791-1861) - portrettmaleri
  19. Wilhelm Reiss (1828-1903) - forskning

S:

  1. Andrea del Skredder (1486-1530) - Hochrenaissance
  2. Andrea Sekker (1599-1661) - Barokk
  3. Andreas Schelfhout (1787-1870) - Romantiker
  4. Og Scheffer (1795-1858) - Romantiker
  5. Augustine de Saint-Aubin (1736-1807) - gravering
  6. Augustus Saint-Gaudens (1848-1907) - skulptur
  7. døperen Johannes Sassoferrato (1609-1685) - Barokk
  8. Godfrey Schalcken (1643-1706) - Barokk
  9. Hermann smult (1846-1919) - historiemaleri
  10. Hugo Salmson (1843-1894) - Sjangermaleri
  11. Johan Scherrewitz (1868-1951) - Impresjonisme
  12. Johann Gottfried Schadow (1764-1850) - Nyklassisisme
  13. John Sanger Sargent (1856-1925) - Realisme
  14. Joachim von Sandrart (1606-1688) - Barokk
  15. Karl Friedrich Schinkel (1781-1841) - Nyklassisisme
  16. Martin Schongauer (1448-1491) - gotisk
  17. Paul Sandby (1731-1809) - Aquarellmalerei
  18. Petrus van Schendel (1806-1870) - Romantiker
  19. Rafael Sabatini (1875-1950) - Litteratur
  20. Raffaello Sanzio (1483-1520) - Hochrenaissance
  21. Raphael Sadeler (1560-1628) - kobberstikk
  22. Roelandt Savery (1576-1639) - Barock
  23. Wilhelm Schmid (1892-1971) - Ekspresjonisme
T
  1. Abbott Handerson Thayer (1849-1921) - Realisme
  2. Andrea del Sarto (1486-1530) - Høyrenessanse
  3. Andrea del Verrocchio (1435-1488) - Renessanse
  4. Andrea Sacchi (1599-1661) - Barock
  5. Andreas Schelfhout (1787-1870) - Romantiker
  6. Andy Warhol (1928-1987) - Pop Art
  7. Anthonis Van Dyck (1599-1641) - Barock
  8. Antoine Wiertz (1806-1865) - Romantiker
  9. Arthur Fitzwilliam Tait (1819-1905) - Tiermalerei
  10. Arthur Quiller-Couch (1863-1944) - Litteratur
  11. Arthur von Ramberg (1819-1875) - historiemaleri
  12. Ary Scheffer (1795-1858) - Romantikk
  13. Augustin de Saint-Aubin (1736-1807) - gravering
  14. Augustus Saint-Gaudens (1848-1907) - Bildhauerei
  15. Carl Heinrich Räuber (1837-1901) - sjangermaleri
  16. Carl Reick (1858-1919) - landskapsmaleri
  17. Claude Joseph Vernet (1714-1789) - rokokko
  18. Domenico Quaglio (1787–1837) - Romantiker
  19. Doris Ulmann (1882-1934) - Fotografier
  20. Dorothea Tanning (1910-2012) - Surrealisme
  21. Erasmus Quellinus (1607-1678) - Barokk
  22. Félix Vallotton (1865-1925) - Symbolismus, Jugendstil
  23. Ferdinand Georg Waldmüller (1793-1865) - Biedermeier
  24. Fox Talbot (1800-1877) - fotografier
  25. Franz Xaver Winterhalter (1805-1873) - Romantikk, akademisk kunst
  26. Fritz von Uhde (1848-1911) - Realisme
  27. Gaspare Traversi (1722-1770) - Rokoko
  28. George Frederic Watts (1817-1904) - Symbolikk
  29. Giovanni Battista Salvi (1603-1685) - Barock
  30. Giovanni Battista Tiepolo (1696-1770) - Rokoko
  31. Giovanni Domenico Tiepolo (1727-1804) - Rokoko
  32. Giacomo Quarenghi (1744-1817) - Neoklassizismus
  33. Hans Thoma (1839-1924) - Symbolikk
  34. Hendrick Terbrugghen (1588-1629) - Barock
  35. Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901) - Postimpresjonisme
  36. Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901) - Postimpresjonisme
  37. Henry Raeburn (1756-1823) - portrettmaleri
  38. Hugo Salmson (1843-1894) - Sjangermaleri
  39. Hugo Reinhart (1854-1935) - skulptur
  40. Jacopo Tintoretto (1518-1594) - Renessanse
  41. Jan Van Ruisdael (1628-1682) - Barock
  42. Jean-Baptiste Regnault (1754-1829) - Nyklassisisme
  43. Johann Christian Reinhart (1761-1847) - landskapsmaleri
  44. Johann Joseph Zoffany (1733-1810) - rokokko
  45. John Singer Sargent (1856-1925) - Realisme
  46. Joseph Mallord William Turner (1775-1851) - Romantiker
  47. Joseph Tessler (1798-1870) - Barokk
  48. Leonardo da Vinci (1452-1519) - Høyrenessanse
  49. Lesser Ury (1861-1931) - Impresjonisme
  50. Maurice Quentin de La Tour (1704-1788) - Rokoko

I

  1. Paul Fugl (1397-1475) - Tidlig renessanse
  2. Paolo di Dono, gen. Fugl (1397-1475) - Renessanse
  3. Fritz von Uhde (1848-1911) - Realisme
  4. Doris Ulmann (1882-1934) - Fotografier
  5. Mindre Ury (1861-1931) - Impresjonisme
  6. Kitagawa Utamaro (ca. 1753-1806) - Ukiyo-e

I

  1. Suzanne Valadon (1865-1938) - Postimpresjonisme
  2. Valentin de Boulogne (1591-1632) - Barock
  3. Felix Vallotton (1865-1925) - Symbolikk, jugendstil
  4. Rogier Van Der Weyden (1400-1464) - Nordisk renessanse
  5. Anthonis Van Dyck (1599-1641) - Barock
  6. Jan Van Eyck (rundt 1390-1441) - Tidlig renessanse
  7. Vincent Van Gogh (1853-1890) - Postimpresjonisme
  8. Jacob Van Ruisdael (1628-1682) - Barock
  9. Diego Velázquez (1599-1660) - barokk
  10. Johannes Vermeer (1632-1675) - Barokk
  11. Paul Veronese (1528-1588) - Renessanse
  12. Claude Joseph Vernet (1714-1789) - Rokokko
  13. Andrea del Verrocchio (1435-1488) - Renessanse
  14. Jack Vettriano (f. 1951) - Samtidskunst
  15. Elizabeth Vigeé Le Brun (1755-1842) - Rokokko, klassisisme
  16. Leonardo og Vinci (1452-1519) - Hochrenaissance
  17. Maurice av Vlaminck (1876-1958) - Fauvismus
  18. Danh Vo (f. 1975) – Samtidskunst
  19. Simon Vouet (1590-1649) - Barokk

I

  1. Ferdinand Georg Waldmüller (1793-1865) - Biedermeier
  2. Kara Walker (f. 1969) - Samtidskunst
  3. Henry Wallis (1830-1916) - prerafaelitter
  4. Andy Warhol (1928-1987) - Pop Art
  5. John William Waterhouse (1849-1917) - Präraffaeliten
  6. Jean-Antoine Watteau (1684-1721) - Rokoko
  7. George Frederic Watts (1817-1904) - Symbolikk
  8. Michaelina Wautier (1604-1689) - barokk
  9. Max Weber (1881-1961) - Kubisme, ekspresjonisme
  10. Jan Weenix (1642-1719) - Barock
  11. William Wegman (f. 1943) – Samtidskunst
  12. Julian Alden Weir (1852-1919) - Amerikansk impresjonisme
  13. Benjamin West (1738-1820) - nyklassisisme
  14. Rogier van der Weyden (1400-1464) - Frührenessanse
  15. James McNeill Whistler (1834-1903) - Aestheticism
  16. Antoine Wiertz (1806-1865) - Romantisk
  17. Thomas Wijck (1616-1677) - Barokk
  18. Kehinde Wiley (f. 1977) - Samtidskunst
  19. David Wilkie (1785-1841) - Romantiker
  20. Francis Xavier Vinterholder (1805-1873) - Romantikk, akademisk kunst
  21. Jacob de Vidd (1695-1754) - Barokk
  22. Konrad Vits (1400-1446) - Gotik, renessanse
  23. David Wojnarowicz (1954-1992) - Samtidskunst
  24. Michael Wolgemut (1434-1519) - Nordisk renessanse
  25. Stipend Tre (1891-1942) - regionalisme
  26. Francesca Woodman (1958-1981) - Samtidskunst
  27. Josef Wright fra Derby (1734-1797) - Romantiker
  28. Andrew Wyeth (1917-2009) - Realisme
  29. N.C. Wyeth (1882-1945) - Realisme

X

  1. Xia Gui (1195-1224) - Song-dynastie
  2. Gaspard av Ximenez (1659-1693) - Barokk
  3. Xu Beihong (1895-1953) - Moderne kinesisk realisme
  4. Xu Daoning (970-1051) - Song-dynastie
  5. Xu Wei (1521-1593) - Ming-dynastien

OG

  1. Yamaguchi Kayo (1899-1984) - Nihonga, moderne japansk maleri
  2. Yasuda Yukihiko (1884-1978) - Nihonga, moderne japansk maleri
  3. Gjøre Yuanji (1000-1064)-Sang-dynastie
  4. Yosa Buson (1716-1784) - Edo-perioden
  5. Yoshitoshi Tsukioka (1839-1892) - Ukiyo-e, Edo-Zeit
  6. Yue Minjun (født 1962) - Kinesisk samtidskunst

MED

  1. Ellers Zorn (1860-1920) - Impresjonisme, realisme
  2. Felix Jord (1821-1911) - Orientalisme
  3. Francisco de i Zurbara (1598-1664) - Barokk
  4. Johann Joseph Zoffany (1733-1810) - Rokokko
  5. Stanislaw Julianowitsch Zukowski (1873-1944) - Realisme